Satış Koşulları

SATIŞ KOŞULLARI

 

I. Genel Koşullar

1. Üyelik: “ecozumler.kocsistem.com.tr”den (“KOÇSİSTEM”) alışveriş yapabilmek için üyelik şartı konabilir. Üyelik şartı halinde üye olduktan sonra istenildiği zaman alışveriş yapılabilir. Doğru üyelik numarası ve şifre kullanılarak yapılan işlemler, üye tarafından yapılmış sayılır ve kural dışı işlemler nedeniyle her türlü sorumluluk üyeye aittir.

2. Sipariş: Sipariş verebilmek için, sisteme giriş yaptıktan sonra, sipariş vermek istenen ürünün “Hizmet Detayı” kısmına tıklanarak ürün bilgisi, fiyat, ödeme seçenekleri, teslim ve benzeri bilgilerin yer aldığı ürün bilgisi ekranına ulaşabilir. Bu kısımda seçilen ürünün varsa tüm taksit/ödeme seçenekleri ve taksit/ödeme oranları “Ödeme Seçenekleri” tablosunda görülebilir. Bu ekranda siparişin ilk adımı olan “Satın Al” butonuna tıklanmalıdır. Yeni açılacak pencerede alışveriş sepeti ve var ise içindeki diğer ürünler adet, özellik, KDV, İndirim detayları ve siparişin ayrıntılı tutarları görülebilir. Devam tuşu ile ilerlendiğinde Üye olurken/Sipariş aşamasında girilmiş olan Fatura ve Teslimat adresi ile “Satış & Kullanıcı Sözleşmesi” çıkmaktadır. Taksit adedi (varsa), ödeme/kredi kartı seçenekleri bu sayfada seçilmektedir. Tüm bilgileri tamamladıktan sonra ekrana gelen “Devam” butonu tıklanmalıdır. “ecozumler.kocsistem.com.tr”den 7 gün 24 saat alışveriş yapılabilir. Alışveriş işlemi tamamlandıktan sonra ekrana bir “alındı belgesi” gelecektir. Siparişinizin kabul edildiğine dair otomatik e-posta, siparişinizin işleme konulduğu bilgisi, size bildirilecektir. Bu e-postanın alımıyla ilgili aksaklık olması halinde müşteri hizmetleri efatura@kocsistem.com.tr adresine e-posta atılabilir veya 444 9 387 numaralı telefondan müşteri hizmetleri aranabilir. Hizmet detayı kısmında yer alan teknik veya insani hatalara dayalı sipariş verilmiş olsa bile KOÇSİSTEM’in siparişleri iptal etme hakkı saklıdır.

3. Hizmet Detay Bilgileri/Güncelleme: Site tümüyle on-line çalışmaktadır. Stok ve fiyat bilgileri sürekli güncellenmektedir. Fiyatların geçerlilik süresi belirtilen süre ve/veya stoklarla sınırlıdır. Verilen tüm bilgiler, yapılan alıntılar tanıtım amaçlıdır. KOÇSİSTEM   içeriği, fotoğrafları, görselleri ve fiyatları haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından KOÇSİSTEM sorumlu tutulamaz.

4. Siparişin Teyidi: Üye/Müşteri, “ecozumler.kocsistem.com.tr” sipariş/sözleşme konusunu oluşturan hizmet/hizmetlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, vergiler dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin bilgileri okuyup hizmetler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu/edindiğini ve bu detay bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya/alışverişe ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. KOÇSİSTEM’den alışveriş yapan müşteri burada yazılı tüm hükümleri ve koşulları ve Satış Sözleşmesi'ni elektronik ortamda okuyup, kabul etmiş ve teyit etmiş sayılır.

5. Özel Koşullar: 18 yaşından küçükler “ecozumler.kocsistem.com.tr'den” alışveriş yapamaz. KOÇSİSTEM belli hizmetler için alıcı kitlesini belirleme ya da bir takım özel kısıtlamalar getirme hakkını saklı tutar.

6. Mücbir Sebepler: Siparişin onaylandığı tarihte var olmayan ve taraflarca önceden ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında meydana çıkan ve gelişen, taraflardan herhangi birinin burada yazılı üstlenmiş olduğu borç ve sorumluluklarını zamanında, kısmen ya da tamamen yerine getirmelerine engel olan (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) gibi haller mücbir sebep sayılacaktır. Mücbir sebebe maruz kalan taraf diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecek ve mücbir sebebin devamı sırasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. Mücbir sebep halinin 30 (otuz) gün devam etmesi halinde tarafların sözleşmeyi/siparişi iptal hakkı saklıdır.

II. Ödeme

ecozumler.kocsistem.com.tr” üzerinden ödeme yapmanız; işbu genel satış koşullarını, ecozumler.kocsistem.com.tr adresinde bulunan web sitesi kullanım, güvenlik ve gizlilik koşullarını, reklam verme koşulları vb. koşul-kurallarla hizmet satın alma sözleşmesindeki şartları okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir.

1. Ödeme Seçenekleri: “ecozumler.kocsistem.com.tr” alışveriş kredi kartı ile yapılır. KOÇSİSTEM, kredi kartı dışında EFT/banka havalesi ya da başka ödeme seçenekleri sunabilir ya da var olan ödeme biçimlerini iptal edebilir. Ödeme koşullarından birini kullanarak ödeme yapmanız, söz konusu ödeme kaynağını kullanmaya yetkili olduğunuzu onayladığınız anlamına gelmektedir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapılmasına müteakip KOÇSİSTEM yetkililerinin gerekli incelemeyi yaparak aktifleştirdiği andır. Burada belirtilenler ya da KOÇSİSTEM tarafından açıklananlar dışında ödemeli gönderi ya da posta çeki yoluyla ödeme kabul edilmez.

2. Kredi Kartıyla Online Ödeme: Tüm VISA, Mastercard ve diğer kredi kartlarıyla güvenli bir şekilde ödeme (on-line olarak) yapılabilir. Üyelerin, alışverişlerinde kredi kartı bilgilerinin üçüncü şahıslar tarafından görülmesini engelleyen güvenlik sistemleri kullanılmaktadır. “ecozumler.kocsistem.com.tr”den alışveriş yapan üyelerle ilişkin hiçbir müşteri kredi kartı bilgisini sisteminde saklamamaktadır. Aynı gün içinde, aynı kredi kartı ile en fazla dört ayrı alışveriş işlemi yapılabilmektedir. Güvenlik nedeni ile sipariş sırasında kredi kartının üç haneli güvenlik kodunun (CVC Numarası) girilmesi istenilecektir. Güvenlik kodu kredi kartının arkasında, imza hanesinde bulunan kredi kartı numarasından sonra yer alan üç rakamdır. Alışveriş onaylandığında alışveriş tutarı (vergi ve diğer masraflar dâhil) ödeme için kullanılan kredi kartından tahsil edilir. Ödeme yapılan kredi kartının alışverişi yapan üyeye ait olması zorunlu değildir. Kredi kartına taksit, kart ve bankaya göre değişebilmektedir. Alışveriş sırasında taksit seçeneği olup olmadığı ve varsa sayısı hakkında ayrıca bilgi verilmektedir. Ödeme sırasında kredi kartı ödemesi farklı nedenlerden dolayı onaylanmayabilir. Limit aşımı, hatalı bilgi girişi, kullanım tarihinin geçmesi, güvenlik kodunun yanlış ya da eksik girilmesi, onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması, kayıp/çalıntı ihbarlı kart olması gibi nedenlerle “provizyon alınamadı’’ mesajı alınmaktadır. Ödeme onayının başarısız olduğu, tamamlanmadığı anlamına gelen bu mesaj üzerine kart bilgilerinin 3. şahıslarla paylaşılmadan ilgili banka ile bağlantı kurulmalıdır. Ödemenin herhangi bir sebeple onaylanmaması, yasa dışı kart kullanımı ve üye ile banka arasındaki kredi ilişkisinden dolayı KOÇSİSTEM herhangi bir sorumluluğu yoktur. Alışverişte/Ürün/Hizmet alımında “ecozumler.kocsistem.com.tr” nin alım anındaki cari fiyatları geçerlidir. Ödeme işleminin KOÇSİSTEM tarafından teyit edilmesinin ardından, faturanız kesilecek ve işlem sırasında belirtmiş olduğunuz adresinize iadeli taahhütlü olarak gönderilecektir. Belirtmiş olduğunuz adres bilgisinin güncel, doğru olduğunu ve bu adrese yapılacak tebligatların geçerli olacağını kabul ve beyan etmektesiniz. KOÇSİSTEM, hukuka aykırı fiillerin varlığı veya şüphesi durumunda, ödeme bilgilerinizi kamu kurumları veya ihlalle ilgili olduğunu düşündüğü 3. kişilerle paylaşabilir.

III. Teslimat

1. Teslim: Teslimatlar yalnızca siparişte belirtilen biçimde, belirtilen adrese ve ödemeyi yapan kişiye/üyeye/müşteriye yapılır. Fatura ödemeyi yapan kişi adına düzenlenir. Teslimatın doğru ve zamanında yapılabilmesi müşterinin vermiş olduğu adresin doğruluğuna ve açıklığına bağlıdır. Adresin doğru verilmesinden müşteri/üye sorumludur.

2. Teslim Süresi/Hizmet Başlangıç Zamanı: KOÇSİSTEM, ödeme işlemi tamamlandıktan ve ilgili miktar KOÇSİSTEM hesabına geçtikten sonra siparişinizi Hizmet Sağlayıcı/Üretici firmaya iletecek ve Hizmet Sağlayıcı/Üretici firma tarafından ödeme konusu hizmet verilmeye başlanacaktır. Teslimata/hizmete siparişin onaylanmasına/işleme alınmasına/aktifleştirilmesine ve ödemenin yapılmasına müteakip derhal başlanacaktır. Teslimat şekline ya da hizmetin niteliğine göre farklı teslim süreleri onaylanan siparişte yazılı koşullara tabidir. Hafta sonu yapılan/onaylanan siparişler sisteme bir sonraki haftanın ilk günü yapılmış gibi kaydedilir.

3. Stok Durumu: Siparişin onaylanmasından sonra tedarikçi/servis/erişim sağlayan firmalardan kaynaklanan sorunları nedeniyle olası gecikmeler müşteriye vermiş olduğu iletişim bilgileri yoluyla iletilir. Siparişin verilmesi sırasında iletişim bilgilerinin doğru verilmemesinden ya da meydana gelecek değişiklikler nedeniyle müşteriye ulaşılamamış olmasından KOÇSİSTEM sorumlu tutulamaz.

4. Yukarıda belirtilen ödeme seçenekleri dışında, aksi belirtilmemiş oldukça teslimat sırasında ödeme/adreste ödeme ya da elden ödeme şeklinde bir ödeme biçimi yoktur. Belirtilen şekilde bir ödeme yapılmamalıdır.

IV. İptal/İade/Garanti

1. Yasal Haklar: Bu genel koşullarda yazılı hükümler “ecozumler.kocsistem.com.tr”ye özel olup, “ecozumler.kocsistem.com.tr”nin iade ve iptal koşullarını yansıtmaktadır.

2. Özel Taahhüt Olmaması: “ecozumler.kocsistem.com.tr” burada yazılı koşullar ve yasada tanınmış uyulması zorunlu emredici haklar dışında özel bir iade taahhüdü yoktur. Özel ya da hizmet bazlı kampanyalarda kampanya koşulları geçerlidir.

3. Garanti: “ecozumler.kocsistem.com.tr” satın alınan ürün ve hizmetler için ecozumler.kocsistem.com.tr dışındaki üretici/ithalatçı ve sağlayıcı firmaların garantisi altında olan ürün ve hizmetler ile yasal olarak garanti kapsamında kabul edilen hizmetler dışında özel bir garanti taahhüdü yoktur. Garanti süresi, garantisi olan ürün ve hizmetlerde üretici/ithalatçı ve sağlayıcının tanımış olduğu süreyle sınırlıdır. Garanti koşullarının tespiti için hizmetle birlikte sunulan varsa garanti belgesi, tanıtma kılavuzu ya da ürün broşürleri dikkatlice incelenmelidir. Eğer varsa garanti kapsamında ortaya çıkabilecek arızalar için ilgili üretici/ithalatçı ya da sağlayıcı firmalara başvurulmalıdır.

4. Cayma Hakkı: “ecozumler.kocsistem.com.tr” üzerinden elektronik ortamda anında satılan, sağlanan ve sunulan ürün ve hizmetlerle müşteriye anında teslim edilen mallar ile müşterinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür mal ve hizmetlere ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

5. Şikayet ve Başvurular: Müşteri, satın alınan mala ilişkin şikâyet ve itirazları konusundaki başvurularını, efatura@kocsistem.com.tr veya 444 0 387 numaralı telefon adresi üzerinden yapabilir.

6. İade: Aksi belirtilmediği sürece “ecozumler.kocsistem.com.tr” üzerinden elektronik ortamda satılan, sağlanan ve sunulan ürün ve hizmetlerde iade kabul edilmez.

7. Bilgi ve İletişim: Satış Koşullarına ilişkin sorularınız için efatura@kocsistem.com.tr adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

KOÇSİSTEM Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. 
Ünalan Mahallesi, Çağla Sokak, Çamlıca İş Merkezi No:11 34700 Üsküdar-İstanbul

Telefon: 0 216 556 11 00
Faks: 0216 556 11 88

ecozumler.kocsistem.com.tr